مشاهده خبر

تعداد بازدید:23

کاهش آلودگی هوا در صدر مطالبات مردم قرار دارد

مدیر انجمن حامیان زمین در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما گفت: مقطعی بودن آلودگی این بحث را به فراموشی می‌سپارد و سمن‌ها وظیفه انتقال صدای مردم به مسئولان را دارند.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، سعید طهماسبیان در برنامه یه روز تازه گفت: کاهش آلودگی هوا در صدر مطالبات مردم و سمن‌ها قرار دارد اما اقدام منسجم و پایداری را مشاهده نمی‌کنیم. دستگاه‌های مختلفی در حوزه آلودگی هوا قرار دارند و در کنار مردم نقش ایفا می‌کنند و بحث آلودگی هوا حاکمیتی و مردمی است و از ۲۷ سال پیش که اولین بیانیه هوای پاک تهران توسط سمن‌ها صادر شد؛ مردم نیز مطالبات خود را بیان کردند و تا به امروز هر ساله سمن‌ها این مطالبه را از مسئولان دارند.

وی اظهار داشت: امسال و به ویژه در دی‌ماه آلودگی هوا بسیار زیاد بود اما مقطعی بودن آلودگی هوا این بحث را به فراموشی می‌سپارد و سمن‌ها وظیفه انتقال صدای مردم به مسئولان را دارند و باید از امسال تجربه مطالبه اجرای قانون هوای پاک و حمل‌ونقل عمومی که سهم زیادی در کاهش آلودگی هوا دارد را در طول سال داشته باشیم.

مدیر انجمن حامیان زمین در پایان گفت: در بحث حمل‌ونقل عمومی که سهم زیادی در انتشار آلاینده‌ها دارد، باید از مسئولان مطالبه داشته باشیم؛ ناوگان حمل‌ونقل عمومی تهران فرسوده است و دولت هزینه خرید را به دستگاه مدیریت شهری نمی‌دهد؛ البته امسال اتفاقات خوبی افتاد و تعدادی اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اضافه شد.

گفتنی است برنامه "یه روز تازه" مجله خبری صبحگاهی تهیه شده در گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷ تا ۹ صبح با بخش‌های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و... با اجرای وحید رونقی، فریبا باقری، حافظ کاظم‌زاده، صدیقه مرادی و علی مرادخانی روی آنتن می‌رود.

آخرین اخبار

شهرآرا به شهرستان شهریار می رود خواننده قطعه ضامن آهو، سفر یک کودک به کربلا را تضمین کرد علیرغم برنامه ریزی در یکسال گذشته پخش رعد و برق به زمانی دیگر موکول شد در جشن رمضان امشب خواهید دید در شب سوم جشن رمضان رخ داد در شب اول جشن رمضان رخ داد آخر هفته با فیلم سینمایی " در خط وظیفه " سری جدید "برکرانه نور" در بهار قرآن آغاز ضیافت الهی با بزرگترین مهمانی شبکه پنج سیما پخش سریال "رعد و برق" از 26 فروردین ماه مستند "یونیفرم" روی آنتن شبکه پنج سیما بررسی موانع پیش روی شرکت های دانش بنیان عبادت و بندگی در شبکه پنج سیما " رخ خورشید" در شبکه پنج شگفتی های " نیوزلند جزایر افسانه ای " درقاب تصویر آخر هفته با فیلم سینمایی " بی باک " بررسی راهکارهای مجلس برای رفع موانع تولید پخش پشت صحنه "نوروز رنگی" از شبکه پنج تبیین راههای جلب محبت امام زمان ( عج) در آستانه ماه مبارک رمضان "فجایع دریایی" از امشب روی آنتن شبکه پنج بررسی موانع پیش روی کارآفرینان در برنامه " تهران20" بررسی سندتحول قضایی امشب در "تهران20" فصل دوم «محرمانه خانوادگی» در شبکه پنج سیما ادامه پخش "نوروز رنگی" از شبکه پنج سیاست یک دهه‌ای تلویزیون که با «نوروز رنگی» جانی دوباره گرفت همه پرسی رفراندوم 12 فروردین در قاب " تصمیم" تبیین بهار واقعی منتظران در برنامه "عطر عاشقی" مروری برای اتفاقات امید آفرین کشور در قاب" پنج + 99" شهره لرستانی مهمان یازدهمین قسمت «نوروزترین نوروز» جشن نیمه شعبان در شبکه پنج

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها