مشاهده خبر

تعداد بازدید:87

جشن انقلاب در شبکه پنج سیما

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شبکه پنج سیما ویژه برنامه های متنوع و جذابی برای پخش در نظر گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، برنامه هایی چون: سرچشمه، هفت تیر های کاغذی، نقد سینما، ما ایرانی ها، یه روز تازه، دستخط، سال های خاکستری، برخط شو و ... از جمله برنامه های تماشایی شبکه پنج سیما در این ایام است.

سرچشمه ی انقلابی هر شب ساعت 20

گروه سیاسی شبکه پنج سیما با برنامه های "سرچشمه و هفت تیرهای کاغذی" به استقبال جشن انقلاب می رود. ویژه برنامه تاریخی سرچشمه، به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در ۱۰ قسمت به بررسی حوادث و اتفاقات پیش آمده در انقلاب می‌پردازد. این برنامه با هدف بررسی و تحلیل وقایع ۱۷شهریور، به اوضاع زندان های آن زمان می پردازد و گرایش هنرمندان و مکان های فرهنگی عصر پهلوی را تحلیل و بررسی می کند.

این برنامه دیدار همافران با امام و نقش نیروی هوایی ارتش و بازار تهران را در انقلاب اسلامی ایران تصویر می کند. گفتنی است کمیته استقبال از امام خمینی از دیگر موضوعاتی است که برنامه سرچشمه در روزهای انقلاب به آن می پردازد.

سرچشمه کاری از گروه تلویزیونی بسیج صدا و سیما با همکاری گروه سیاسی شبکه پنج سیما است که موضوعات مختلف تاریخ انقلاب را با حضور شاهدان عینی و کارشناسان آن موضوع بررسی و برای اولین بار فیلم‌های کمتر دیده شده ی تاریخ انقلاب را منتشر می‌کند.

مستند " هفت تیرهای کاغذی" به تهیه کنندگی محمد ساسان از ابتدای بهمن ماه در 22 قسمت 10 دقیقه ای به بررسی مطبوعات پیش از انقلاب و روزنامه نگارانی که علیه منافع ملی و مردم عمل کرده اند می پردازد.

"نقد سینما "در دهه فجر

برنامه تلویزیونی «نقد سینما» از 12 بهمن ماه هرشب 30 دقیقه بامداد به مناسبت سی و نهمین جشنواره فیلم فجر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود. این ویژه برنامه به مدت10 شب با اجرای امیررضا مافی و تهیه‌کنندگی یوسف بچاری از برج میلاد با هدف نقد و بررسی فیلم های سی و نهمین جشنواره فیلم فجر تقدیم مخاطبان خواهد شد.

طلوع فجر در قاب یه روز تازه

برنامه صبحگاهی "یه روز تازه" از ابتدای دهه فجر معطوف به این مناسبت از ساعت 7 تا 9 صبح پخش می شود. مجله خبری صبحگاهی"یه روز تازه" در ایام دهه فجر به بازخوانی دستاوردهای 42 ساله انقلاب می پردازد و بخش های ویژه و جذابی از جشنواره فیلم فجر را روی آنتن خواهد برد. این برنامه همچنین روز ۲۲ بهمن از ساعت ۹ تا ۱۲ به صورت زنده پخش می شود. حضور گزارشگر یه روز تازه در خیابان انقلاب و آزادی و تهیه گزارش از چگونگی برگزاری این جشن و رویداد ملی در ایام کرونا، تماشایی خواهد بود.

"یه روز تازه" کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما به تهیه کنندگی مشترک شهرام نسترن راد و روح الله رحیمی از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷ تا ۹ صبح با بخش‌های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و... با اجرای وحید رونقی، فریبا باقری، حافظ کاظم‌زاده، مهدی واعظی، صدیقه مرادی و علی مرادخانی روی آنتن می‌رود.

امید آفرینی در "ما ایرانی ها"

ویژه برنامه ترکیبی و گفتگو محور"ما ایرانی ها" در ایام دهه فجر با رویکرد معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی و پروژه های ملی روی آنتن می رود. این برنامه با محوریت امید آفرینی به گفتگو با چهره های شاخص و برجسته می پردازد. همچنین افراد حاضر در استودیو از حس و حال خوب خود و خاطرات انقلاب می گویند. ما ایرانی در دهه فجر از شنبه تا سه شنبه هر شب ساعت 22:05 پخش می شود.

برنامه قرنطینه، ورزشگاه و پنج ستاره دیگر برنامه های گروه اجتماعی است که معطوف به جشن انقلاب روی آنتن خواهد رفت.

بیعت همافران با امام راحل

گروه خانواده و کودک شبکه پنج سیما، برنامه های "رنگین کمان، به خانه بر می گردیم، دستخط، مهمانی به خانه برمی گردیم" را در ایام جشن انقلاب روی آنتن می برد.

برنامه "به خانه بر می گردیم" که هر روز ساعت 16:45 از شبکه پنج سیما روی آنتن می رود، در دهه فجر با حضور مهمانان و کارشناسان مرتبط به موضوع انقلاب اسلامی ایران می پردازد.

همچنین ویژه برنامه "مهمانی به خانه بر می گردیم" و برنامه "دستخط" نیز در این دهه مبارک، تماشایی خواهد شد. "دستخط" دو گفتگوی ویژه با حاج علی ثقفی، برادر همسر امام خمینی( ره) و امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیرامون انقلاب 57 و بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی با امام خمینی (ره ) گفتگو خواهد کرد. این برنامه جمعه ها ساعت 16:20 تماشایی می شود.

روایت زندگی 10 مبارز سیاسی در "سالهای خاکستری"

گروه معارف شبکه پنج سیما، با پخش مستند "سالهای خاکستری" و برنامه های ظهر گاهی تانیایش و عطر عاشقی به استقبال جشن انقلاب می رود. مستند "سالهای خاکستری" به تهیه‌کنندگی وکارگردانی ایمان گودرزی همزمان با آغاز دهه مبارک فجر هر روز ساعت 16 روی آنتن می رود. این مستند که در 10قسمت 20دقیقه ای تولید شده با بازی اسما حسینی راوی زندگی افرادی است که سالها در زندانهای ستم شاهی روزگار گذراندند تا انقلاب و ارزشهای دینی و انقلابی در سال57 به ثمر بنشیند. "سالهای خاکستری" بر اساس خاطرات و دست نوشته‌هایی از طاهره سجادی تولید شده که درباره ده تن از مبارزان سیاسی دهه 40 و 50 است.

برنامه ظهر گاهی " تا نیایش " و عطر عاشقی نیز در این ایام معطوف به این مناسبت خواهد بود.

برخط شو فجری می شود

گروه تهران و شهروندی با مسابقه آنلاین و تلویزیونی "برخط شو" و برنامه گزارشی"در شهر در استان" دهه مبارک فجر را جشن می گیرد. مسابقه جذاب "برخط شو" با طرح سوال های انقلابی میزبان شرکت کنندگان مسابقه می شود و مخاطبان می توانند با نصب اپلیکیشن شبکه پنج سیما به صورت برخط در مسابقه ویژه بینندگان شرکت نمایند. این برنامه از شنبه تا سه شنبه هر شب ساعت 21:30 تماشایی می شود.

برنامه "درشهر" ، "دراستان" ضمن تهیه گزارش از پیشرفت های شهری پس از انقلاب اسلامی ایران، گزارش های ویژه ای از برنامه های دهه فجر در سطح استان خواهند داشت.

فصل آخر

تامین برنامه و پخش شبکه پنج سیما برنامه های نمایشی و میان برنامه های جذابی را برای پخش در این ایام تدارک دیده اند. پخش سینمایی "فصل آخر" و "مستند آن روزها" روز جمعه 17 بهمن به ترتیب ساعت 13:30 و 22:10 از جمله آثار نمایشی و تامینی است که تقدیم نگاه مخاطبان می شود.

داستان فیلم تلویزیونی «فصل آخر» به کارگردانی اسماعیل فلاح پور و هنرنمایی هوشنگ توکلی، فقیهه سلطانی، فرحناز منافی‌ظاهر و پرویز شفیع‌زاده در زمان حال می‌گذرد و بازگشتی به سال ۵۶ دارد. این تله ‌فیلم داستان دختری را روایت می‌کند که یکی از کتاب‌های پدرش را که نویسنده بوده است مطالعه می‌کند و با حقایقی تکان‌دهنده مواجه می‌شود. اتفاقات این داستان در دوران معاصر می‌گذرد و مطالب کتاب، شخصیت‌های داستان را در فضای سال ۵۶ قرار می‌دهد. دختر نویسنده کتاب که داستان نوشته شده پدر را می خواند، به دنبال مادرش می گردد که قبل از انقلاب دچار حادثه شده است و همدیگر را گم کرده اند. او با خواندن کتاب و پیدا کردن شخصیت های داستان و...

همچنین پخش شبکه پنج سیما وله، میان برنامه، موسیقی تصویر و ... را تدارک دیده است که در فاصله بین برنامه ها روی آنتن خواهد برد.

آخرین اخبار

مردی که پدر ۱۰۴۰۰ یتیم است و معدن خوبی هایش تمام نمی شود از قصه آشپز شدن یک سبزی فروش تا پیچیدن صدای خاطرات تهران اعتراف به قتل در فیلم سینمایی " انتقام" امید بانوی بختیاری، عده زیادی را به زندگی امیدوار کرد عطر عاشقی از آستان امامزاده صالح ( ع) محضرنیا برای جشن رمضانی ها میخواند در روزهای سیاه کرونایی"با هم" در شبکه پنج پویش اطعام مهدویت در جشن رمضان امشب خواهید دید؛ " حال خوب" با تنها مسیر قهرمان ارتشی که ۲۹ فرزند دیگر را به سرپرستی قبول کرد شهرآرا به شهرستان شهریار می رود خواننده قطعه ضامن آهو، سفر یک کودک به کربلا را تضمین کرد علیرغم برنامه ریزی در یکسال گذشته پخش رعد و برق به زمانی دیگر موکول شد در جشن رمضان امشب خواهید دید در شب سوم جشن رمضان رخ داد در شب اول جشن رمضان رخ داد آخر هفته با فیلم سینمایی " در خط وظیفه " سری جدید "برکرانه نور" در بهار قرآن آغاز ضیافت الهی با بزرگترین مهمانی شبکه پنج سیما پخش سریال "رعد و برق" از 26 فروردین ماه مستند "یونیفرم" روی آنتن شبکه پنج سیما بررسی موانع پیش روی شرکت های دانش بنیان عبادت و بندگی در شبکه پنج سیما " رخ خورشید" در شبکه پنج شگفتی های " نیوزلند جزایر افسانه ای " درقاب تصویر آخر هفته با فیلم سینمایی " بی باک " بررسی راهکارهای مجلس برای رفع موانع تولید پخش پشت صحنه "نوروز رنگی" از شبکه پنج تبیین راههای جلب محبت امام زمان ( عج) در آستانه ماه مبارک رمضان

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها