مشاهده خبر

تعداد بازدید:85

پایان سلطه

مستند تماشایی پایان سلطه با هدف روایت بیش از ۲۰۰ سال چالش ایران با قدرتهای سلطه گر در دو قسمت شنبه ۲۲ آذر و دوشنبه ۲۴ آذر ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

این مستند فاخر به تهیه کنندگی سید محمد حسینی در گروه سیاسی شبکه پنج سیما تهیه و تولید شده است.
قسمت اول مستند پایان سلطه به سیر سلطه بیگانگان از ۲۰۰ سال قبل یعنی از زمان ورود ملکم انگلیسی تا کودتای انگلیسی رضاخان و وقایع برکناری رضاخان و روی کار آمدن محمدرضا و حوادث بعدی که مرتبط با دخالت و تسلط بیگانگان هست می پردازد.
 در قسمت دوم پایان سلطه سیر اقدامات بیگانگان علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران تصویر می شود. همچنین تحلیلی از جنگ دارد و در ادامه به برخی وقایع تاریخی پس از جنگ نیز اشاره می کند.
 همچنین نحوه عقب نشینی همزمان قدرت های سلطه گر، بخصوص آمریکا و انگلیس پس از قدرتمند تر شدن ایران پس از جنگ تحمیلی تماشایی خواهد بود.
مقایسه ی وقایع کنونی و وقایع دوره قاجار و پهلوی اول و دوم که بیگانگان کاملا بر نظام سیاسی ایران تسلط داشتند از دیگر موضوعات این مستند است.
صادرات بنزین به ونزوئلا و اهمیت این رویداد که نشان دهنده ی قدرت و تسلط ایران در منطقه و برتری مقابل قدرتهای سابق خلیج فارس است از بخشهای جذاب این مستند است.
 همچنین چگونگی ورود به حوزه استحفاظی امریکا در دریای کارائیپ و نزدیک شدن به مرزهای ایالات متحده که طبق دکترین ۲۰۰ ساله مونروئه حیاط خلوت واشنگتن محسوب می شود و امریکا تاکنون به هیچ کشوری اجازه نداده وارد حوزه نفوذ و تسلط خودش در امریکا لاتین شود، بخشهای دیگر مستند پایان سلطه است.
نمای کلی این مستند روایت چالش بیش از ۲۰۰ ساله ی ایران با قدرتهای سلطه گر است که قصد تسلط دوباره بر کشورمان ایران را دارند.

آخرین اخبار

مردی که پدر ۱۰۴۰۰ یتیم است و معدن خوبی هایش تمام نمی شود از قصه آشپز شدن یک سبزی فروش تا پیچیدن صدای خاطرات تهران اعتراف به قتل در فیلم سینمایی " انتقام" امید بانوی بختیاری، عده زیادی را به زندگی امیدوار کرد عطر عاشقی از آستان امامزاده صالح ( ع) محضرنیا برای جشن رمضانی ها میخواند در روزهای سیاه کرونایی"با هم" در شبکه پنج پویش اطعام مهدویت در جشن رمضان امشب خواهید دید؛ " حال خوب" با تنها مسیر قهرمان ارتشی که ۲۹ فرزند دیگر را به سرپرستی قبول کرد شهرآرا به شهرستان شهریار می رود خواننده قطعه ضامن آهو، سفر یک کودک به کربلا را تضمین کرد علیرغم برنامه ریزی در یکسال گذشته پخش رعد و برق به زمانی دیگر موکول شد در جشن رمضان امشب خواهید دید در شب سوم جشن رمضان رخ داد در شب اول جشن رمضان رخ داد آخر هفته با فیلم سینمایی " در خط وظیفه " سری جدید "برکرانه نور" در بهار قرآن آغاز ضیافت الهی با بزرگترین مهمانی شبکه پنج سیما پخش سریال "رعد و برق" از 26 فروردین ماه مستند "یونیفرم" روی آنتن شبکه پنج سیما بررسی موانع پیش روی شرکت های دانش بنیان عبادت و بندگی در شبکه پنج سیما " رخ خورشید" در شبکه پنج شگفتی های " نیوزلند جزایر افسانه ای " درقاب تصویر آخر هفته با فیلم سینمایی " بی باک " بررسی راهکارهای مجلس برای رفع موانع تولید پخش پشت صحنه "نوروز رنگی" از شبکه پنج تبیین راههای جلب محبت امام زمان ( عج) در آستانه ماه مبارک رمضان

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها