مشاهده خبر

تعداد بازدید:47

ترور مجازات ملتی است که تحریم بر آنها اثر نکرده است

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما، از ورود جدی دستگاه قضایی کشور به شناسایی عاملان و آمران ترور شهید فخری‌زاده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما؛ علی باقری‌کنی در برنامه "یه روز تازه" درباره ترور شهید محسن فخری‌زاده گفت: کلیدواژه اصلی انقلاب اسلامی، "استقلال" است. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به محض اینکه موضوع استقلال مطرح شد، قدرت‌های بزرگ مقابل مردم ما صف‌آرایی کردند. حتی قراردادی که آلمانی‌ها با ما داشتند بعد از انقلاب به صورت یکجانبه از طرف آنها فسخ شد. در واقع استقلال ایران هدف دشمنان بود و گمان می‌کردند که با این تدابیر می‌توانند استقلال ایران را خدشه‌دار کنند.

وی افزود: وقتی دشمنان دیدند که مردم ما تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌کنند و می‌توانند در عرصه‌های مختلف با توانمندی خود به قدرت برسند و دیدند که تحریم علیه ایران جواب نداد، تصمیم گرفتند که اقدامات دیگری انجام دهند. یکی از این اقدامات جنگ تحمیلی و دیگری هم ترور بود. در واقع ترور مجازات ملتی است که تحریم بر آنها اثر نکرده است. در جنگ وقتی رزمنده‌های ما قله را فتح می‌کردند، صدام از بمب شیمیایی استفاده می‌کرد، در اینجا هم ترور فخری‌زاده، شهریاری و یا سردار سلیمانی، ترور شخص نیست بلکه مجازات مردمی است که دنبال استقلال هستند.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با بیان اینکه تقابل آمریکا و غرب با ما بر سر پیشرفت است اظهار کرد: آنها می‌گویند شما چطور با این همه تحریم در همه صنایع نظامی پیشرفت کرده‌اید؟ بنابراین این ترور یک حجت برای جوانان است تا بدانند دشمن پیشرفت ما را هدف گرفته چون نتوانسته با تحریم جلوی ما را بگیرد، بنابراین جوانان باید بیشتر احساس مسئولیت کنند.

وی ادامه داد: بارها مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند که عزت ملی داشته باشیم. در دوران جنگ حتی به ما سیم خاردار هم نمی‌دادند، ما با دست خالی وارد جنگ و بعد از ۸ سال با توانمندی موشکی از آن خارج شدیم. کشور ما حتی در آموزش، فناوری و تحقیقات و عمل هم خوش درخشیده و توانسته موشک دوربرد نقطه‌زن تولید کند که کمتر کشوری در دنیا از آن برخوردار است. همه این موارد جز همان اعتماد و افتخار ملی است که مقام معظم رهبری برآن تاکید دارند.

باقری‌کنی گفت: علی‌رغم تمام محدودیت‌ها و جوهای رسانه‌ای، می‌بینیم ما بزرگوارانی مانند شهید فخری‌زاده و دیگر شهدا داریم که ما را به مرزهای دانش و صنعت و فناوری دنیا رسانده‌اند.

وی درخصوص ورود قوه قضائیه به این ماجرا بیان کرد: ابتدا باید در داخل به یک جمع‌بندی برسیم، اطلاعات را دقیقا جمع ‌آوری و عاملان و آمران را به دقت شناسایی کنیم. بعد از آن مراحل دادرسی انجام می‌شود که ورود دستگاه قضا به این پرونده از همان روز اول انجام شد. بعد از آن می‌توانیم مراحل دادرسی قضایی در ساحت بین‌المللی را طی کنیم زیرا این اقدام یک جنایت علیه بشریت است.

آخرین اخبار

معاون وزیر ورزش و جوانان میهمان شبکه پنج می آید منشی فرمانروا به شبکه پنج می آید ده نمکی قرنطینه شد ظهور از دیدگاه انقلاب اسلامی پایان کمبود ها در جزیره عجایب هفتگانه به روایت ما ایرانی ها حرم رضوی میزبان مخاطبان شبکه پنج سیما سینمای ایران چرا «افسرده» است؟ تماشای فیلم " مادر مادر" از شبکه پنج شبکه پنج سیما در سوگ شهادت بی بی دو عالم میلاد و پردیس ملت گزینه های اصلی جشنواره فجر بررسی شهرآورد پایتخت در ورزشگاه جشنواره عمار سوژه نقد سینما تماشای فیلم " پلیس بازی" از شبکه پنج «روزهای آبی» در شمال روایت «خانه امن» در برنامه «ما ایرانی ها» بررسی جزییات بودجه فرهنگی کشور در سال ۱۴۰۰ زیر ذره بین «تهران ۲۰» شکلات تلخ و یک اتفاق نادر موانع تولید در شهرک های صنعتی قصه خانه عشق به روایت ما ایرانی ها آرمان و اعتراض به سبک «ملاقلی‌پور» سری جدید شهربرگ با موضوع بحران جمعیت تماشای نبات از شبکه پنج بررسی آثار زنده یاد رسول ملاقلی پور در برنامه نقد سینما تماشای «شیرسنگی» امشب از شبکه پنج تبیین نهضت فاطمی پیشاهنگ نهضت مهدوی ماجرای دختران آسیب دیده در «شکلات تلخ» استرداد در شبکه پنج در شبکه پنج سیما رد پول را بگیر راز و رمز شناخت همسر در محرمانه همسرانه قصه "خاک و آتش" در شبکه پنج

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها